W dniach 18–19 kwietnia 2026 r. uczniowie naszej szkoły – Mikołaj Dyjak, Miłosz Kuczyński oraz Bartłomiej Dąbal – reprezentowali nas w
, który odbył się w Gniewkowie.
W trakcie rywalizacji uczestnicy zmierzyli się z wieloma wymagającymi zadaniami, obejmującymi m.in. test wiedzy turystyczno-krajoznawczej, sprawdzian z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, pokonanie rowerowego toru przeszkód, marsz na orientację, a także wyznaczanie azymutów i szacowanie odległości w terenie.
Po zaciętej rywalizacji drużyna zajęła 8. miejsce w województwie.
Po zakończeniu zmagań znalazł się również czas na chwilę odpoczynku i zwiedzanie. Dzięki organizatorom uczniowie mieli okazję poznać najciekawsze zabytki Jawora, w tym m.in. Kościół Pokoju pw. Ducha Świętego (wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO), Salę Rajców w ratuszu, zabytkowe kamienice w rynku, kościół pw. św. Marcina, Teatr Miejski, Zamek Piastowski, mury obronne oraz muzeum.
Serdecznie gratulujemy uczniom udziału w finale oraz osiągniętego wyniku!
